אודות

״שומר המס״ הוקמה מתוך אמונה שאפשר לצמצם בירוקרטיה, לחסוך זמן, לעזור לאנשים להימנע מתשלום מיותר ולקבל בחזרה את ההחזרים המקסימליים המגיעים להם.
שומר המס מספקת שירות וייעוץ בסטנדרט בלתי מתפשר, בשים דגש על שירות ויושרה ללא פשרות. הלקוח הוא חלק בלתי נפרד ואנו מקפידים לעדכן אותו בכל התקדמות ועניין בהליך.
אנחנו מתמחים בכלל ההיבטים של החזרי המס ובפרט במיסוי מקרקעין.

״העבודה המשולבת של שלושת המחלקות מאפשרת לנו לבחון כל מקרה מכל זווית אפשרית, ובכך לוודא שאתם מקבלים את ההחזר המירבי שמגיע לכם. בנוסחה המנצחת בה עובדות שלושת המחלקות יחדיו, לקוחותינו נהנים מהשירות ומהתוצאות הטובים ביותר.״

המחלקות שלנו

לאורך השנים האחרונות, החברה שלנו הגישה וזכתה במאות תיקים של החזרי מס שבח אל מול הביטוח הלאומי ומס ההכנסה. בכדי להבטיח ללקוח שלנו את ההחזר הגבוה ביותר,
אנחנו פועלים בשלוש מחלקות שבודקות כל תיק ב-360 מעלות.

בראש המחלקה השמאית שלנו עומד משרד השמאות יוסי קאפח המוביל בתחומו מזה 30 שנים. צוות המשרד מונה 8 שמאיי מקרקעין מקצועיים שמסייעים לו לעשות את העבודה המקיפה, הטובה והמהירה ביותר עבורכם.

משרד שמאות יוסי קאפח הינו מהוותיקים ובעל התמחות רחבה ביותר, בעל ניסיון של 12 שנים כשמאי של וועדות לתכנון ובנייה, מאושר כשמאי ממשלתי וכיהן במשך כ- 5 שנים כשמאי ממשלתי מטעם מנהל מקרקעי ישראל, כמו כן בעל ותק רב שנים כשמאי מטעם משרד הפנים האחראי על ביצוע שומות לבית משפט כנגד חריגות בנייה בהיקפים הגדולים בארץ.

משרד שמאות יוסי קאפח משמש כמשרד מוביל ברשימות הבנקים המסחריים ולמשכנתאות במשך מעל לכ- 20 שנים. בנוסף, צוות השמאים שלנו בודק עבור הלקוחות את נושאי הפחתות המיסוי בנדל"ן, הכוללים את תחומי היטלי ההשבחה ואת זכויות הבנייה. עובדי המחלקה שלנו הם בעלי ניסיון בעבודה אל מול גורמים ציבורים וממשלתיים.

צמצם טקסט
קרא עוד

בראש המחלקה החשבונאית שלנו עומד רפאל דניאל, רואה חשבון מוסמך, מקצועי ומיומן הפועל למעלה מעשור בתחום החזרי המס, דוחות כספיים וביקורות שונות. תחת רפאל פועל צוות מנוסה ומיומן בהחזרי מס ובפרט במיסוי מקרקעין.

המחלקה החשבונאית חרטה על דגלה למצות עבור לקוחותינו את מכלול הזכויות המגיעות להם.
צוות המחלקה מתעדכן באופן שוטף בשינויים המיסויים וכן במכלול ההטבות אותן ניתן להעמיד לזכות לקוחותינו.
כל דוח שיוצא עובר בדיקה כפולה של שני רואי חשבון לוודא שאכן מוצו כלל ההטבות הן במס הכנסה והן בביטוח לאומי.

צמצם טקסט
קרא עוד

בראש המחלקה המשפטית שלנו עומדת אופיר קאפח, משפטנית המתמחה במיסוי מקרקעין. אופיר והצוות שלה פועלים בשיתוף פעולה עם משרד עורכי הדין רוזן פלקסר. המשרד המתמחה בעולמות הבנייה, לרבות בתחום מיסוי בנייה, ליווי פיננסי של לקוחות וניצול אופטימלי של זכויות לקוחות בעת מכירת ורכישת נכסים.

אחת מן המשימות המרכזיות של המחלקה היא לבדוק האם הנכס כולל פרמטרים שיכולים להוזיל את עלות מס השבח. המחלקה המשפטית תבחן את עסקת המכר לעומקה, תבצע חישובים לינארים של השבח בגין המכירה וכן, תעבור על כל הוצאות הלקוח הקשורות בנכס: שיפוצים שבוצעו לפני המכירה, תשלומים לבעלי מקצוע וכדומה. כל אלו יקטינו את הרווח המופק מן הנכס, מה שיקטין את מס השבח המבוקש. בנוסף, המחלקה תעבור על חוזי המכירה ותוודא שהכול בהם קשורה ושלא חסר בהם דבר, מצב שלעיתים קורה לצערנו.

כדאי לדעת כי המחלקה המשפטית שלנו מלווה את הלקוח בכל שלב, גם בעת הייצוג אל מול מס הכנסה והביטוח הלאומי. החוק הישראלי מלא פרטים שלא כל אדם בקיא בהם, לכן חשוב שיהיה עורך דין מנוסה לצידכם בעת בקשת החזר המס.

צמצם טקסט
קרא עוד

הנהלת שומר מס

אופיר קאפח

אופיר קאפח, משפטנית, מנכ"לית "שומרי המס". אופיר מנהלת את מחלקת התפעול והביצוע בחברה, לאופיר ניסיון רב בתחום הנדל"ן ובתחום החזרי המס בפרט, במהלך לימודי המשפטים נחשפה אופיר לנושא המורכב של מס השבח גם בזכות העבודה במשרדו של אביה שמאי מקרקעין מכריע , בעל ניסיון של 30 שנה בתחום , בזכותו אופיר הבינה את גודל כשל השוק בתחום. והיא עמלה במרץ להוציא החזר מס מקסימלי לכל לקוח ולקוח.

״יש משהו נפלא ומבורך בעשייה הזאת , אומנם יש המון עבודה אפורה וסיזיפית, אך בסוף, כשכל המאמצים נושאים פרי ואני מתקשרת ללקוחות לבשר להם על החזר כספי עצום שהם לא ציפו לו- אני מרגישה כמו אראלה ממפעל הפיס! אין סיפוק גדול מזה״

אופיר רוזנאו

אופיר רוזנאו, סמנכ"ל לקוחות ופיתוח עסקי בחברה ,אופיר הוא איש עסקים בעל רקע עשיר ומגוון בתחומי הקמעונאות, השיווק והאינטרנט. אחראי שכל לקוח ולקוח בחברה יקבל טיפול מקצועי ומסור ברמה הגבוהה ביותר.

"לרוב הציבור יש איזה פחד מובנה בהתעסקות עם רשויות המס, מה שגורם לאנשים לוותר על כסף רב שמגיע להם לפי חוק, השליחות שלנו היא להפיג את החששות ולפעול למענם כך שיזכו לקבל את כל מה שצריך עד השקל האחרון וכל זאת באדיבות ועם חיוך"

שאלות ותשובות

כמה זמן ההליך לוקח?

לרוב הליך החזר מס מתבצע במהלך תקופה שבין חודש ל-3 חודשים. בכדי להאיץ את התהליך, אנחנו מבצעים הליך איסוף מידע שחוסך ללקוח חיפוש והפקת טפסים באופן עצמאי. הליך איסוף המידע וחישוב ההחזר לוקחים בין חודש לחודשיים. לאחר הגשת המסמכים הרלוונטיים, לוקח לרשויות כחודש עד שלושה חודשים עד שהם מעבירים את הכסף לחשבון הבנק של הלקוח.

למה בעצם אנשים מקבלים החזרי מס?

החזר מס נוצר כאשר המדינה גובה מאיתנו האזרחים מס מיותר או מס עודף , הדבר נובע מהמון סיבות , למשל אי התחשבות בזכאויות שמגיעות לאזרחים כמו גיל פנסיה נכויות וכיוצ"ב , או מחישוב מוטעה ברמה חודשית ולא ברמה שנתית.

למה כדאי להשתמש בשירות של חברה חיצונית ולא לגשת לבד?

בעקרון הכל אפשר לעשות לבד , אבל העובדה וההבנה בבירוקרטיות הסבוכות של רשויות המס דורשת הבנה מעמיקה ובעיקר ניסיון , שיעזרו פעם אחת לקבל החזר ופעם שניה להימנע מטעויות שעוד עלולות לעלות לכם כסף רב, בדיוק כפי שאפשר לבנות קומה נוספת בבית לבד או להביא קבלן ביצוע שידע איך לעשות זאת בצורה הטובה ביותר. 

למה מס הכנסה לא דואג לנו בעצמו להחזר?

שאלת מיליון הדולר, בעולם מושלם אולי מס הכנסה היה יכול להיות מחובר לכל הרשויות האחרות ולעשות לנו חישוב אוטומטי מיטבי של איך נכון לחסוך לנו במס שנשלם מינימום , בפועל המציאות רחוקה מכך מאוד , ואם לא נדאג בעצמנו למקסם את הפחתת המס – אף אחד לא ידאג לזה.

בעבור איזה תקופות ניתן להגיש בקשה להחזר מס?

החזר מס יכול להתבצע עד ל  6 שנים מתום שנת המס הקודמת , לכן אם אנחנו בשנת 2023 ניתן יהיה לדרוש החזרי מס רק החל משנת 2017 אחרת חל חוק התיישנות, זאת אגב אחת הסיבות מדוע יש לפעול בנושא באופן מיידי וללא דיחוי.

אפשר לבדוק זכאות להחזר בקליק
דילוג לתוכן